شارژ کپسول آتش نشانی در شمال تهران

شارژ کپسول آتش نشانی شمال تهران از موارد حیاتی و مهم تجهیزات آتش نشانی به شمار می‌رود. کپسول‌‌های آتش نشانی اصولاً قابل حمل و شامل مواد شیمیایی حساس به حرارت هستند. با این اوصاف شارژ به موقع آنها باید انجام گردد. در مناطق شمال تهران به دلیل وجود ساختمان‌های مسکونی و اداری بزرگ و همچنین ساختمان‌های تجاری، وجود کپسول‌های آتش نشانی و شارژ آنها به خوبی احساس می‌شود. در ادامه مطلب به شارژ کپسول آتش نشانی در شمال تهران می پردازیم.

کپسول آتش نشانی چیست؟

شناخت کپسول آتش نشانی و خاموش کننده‌های آتش، به شما کمک می‌کند تا به راحتی علاوه بر اطفاء حریق، بتوانید بازرسی و بررسی آنها را به موقع انجام دهید. کپسول آتش نشانی یک وسیله ایمنی برای خاموش کردن حریق‌های کوچک و محدود است. این کپسول‌ها معمولا شامل مواد شیمیایی خاصی هستند که در صورت تماس با حرارت، باعث خاموش شدن حریق می‌شوند. کپسول‌های آتش نشانی در انواع مختلف پودری کربناتی، فومی و غیره تولید می‌گردند و در مواردی که استفاده از آب امکان پذیر نیست، همانند حریق در محیط‌های گازی یا روغنی کاربرد دارند. برای خاموش کردن حریق در انواع محیط‌ها همانند ادارات، خانه‌ها، کارخانه‎ها، ماشین، هواپیما و غیره استفاده می‌شود.

شارژر فوری کپسول آتش نشانی در شمال تهران

شارژ فوری انواع کپسول آتش نشانی در شمال تهران جزء خدمات ویژه شرکت ایمن مهار گستر آشیانه (مهار فایر) محسوب می‌شود. این عملیات برای تمام ارگان‎های خصوصی،  دولتی و همچنین نهادها و منازل مسکونی که در منطقه شمال تهران هستند، در نظر گرفته می‌شود. شارژ کپسول‌های آتش نشانی در این منطقه با منصفانه ترین و مناسب‎ترین تعرفه ارائه می‌شود. تعرفه این خدمات ارزنده تفاوتی با شارژ به صورت عادی ندارد. برای شارژ کپسول در شمال تهران و دیگر مناطق کافیست با کارشناسان مهار فایر تماس حاصل فرمایید.

شارژ کپسول آتش نشانی در شمال تهران
شارژ کپسول آتش نشانی در شمال تهران

چه نوع کپسول‎های آتش نشانی در مناطق شمال تهران شارژ می‌شوند؟

در پاسخ به این سوال که چه نوع کپسول‌هایی در این مناطق تهران شارژ می‌شوند، باید گفت که انواع کپسول های آتش نشانی در این مناطق شارژ می‌گردند و محدودیتی وجود ندارد. در ادامه مطلب به صورت مختصر به این کپسول ها اشاره می‌کنیم.

 • کپسول محتوای آب: این نوع کپسول برای آتش سوزی‌های کلاس A مثل چوب و پلاستیک استفاده می‌گردد.
 • کپسول محتوای پودر خشک: این کپسول‌ها از پخش آتش جلوگیری می‌کنند و بیشتر برای آتش سوزی‌های کلاس A،B،C  مورد استفاده هستند.
 • کپسول آتش نشانی پودر شیمیایی: این کپسول‌ها در خاموش کردن مایعات قابل اشتعال کاربرد دارند.
 • کپسول محتوای کف( فوم): از این کپسول‌ها برای خاموش کردن حریق کلاس مایعات به کار برده  می‌شود. کپسول آتش نشانی مناسب کلاس B یعنی مایعات اشتعال پذیر است و در حریق های الکتریکی به کار برده نمی‌شود.
 • کپسول‌های آتش نشانی محتوای گاز: این کپسول‌ها آتش را خفه کرده و در آتش سوزی کلاس B کاربرد دارند.
 • کپسول آتش نشانی آب و گاز: کپسول آتش نشانی آب و گاز مناسب حریق A می‌باشند و حداقل به ۶۰ ثانیه جهت تخلیه نیاز دارند.
 • کپسول co2: کپسول آتش نشانی co2 در محیط‎های بسته برای حریق های الکتریکی مناسب است و نباید در محیط‌های باز و یا حریق‌های ناشی از آشپزخانه استفاده شود. این کپسول دارای قدرت پرتاب ۲ تا ۴ متر بوده و به همین دلیل باید از فاصله نزدیک استفاده شود. همچنین می‌توان گفت برای حریق‎های B و C مناسب است.

چه زمانی کپسول‌های آتش نشانی نیاز به شارژ دارند؟

کپسول‌های آتش نشانی دقیقا بعد از یکبار استفاده نیاز به شارژ پیدا می‌کنند. حتی اگر فشارسنج یا نشانگر روی  خط سبز رنگ باشد، ممکن است بعد از یکبار استفاده برای آتش سوزی بعدی نیرو و حجم کافی را جهت خاموش کردن نداشته باشد. مورد بعدی که می‌توان به خوبی نیاز به شارژ کپسول آتش نشانی در شمال تهران را احساس کرد، گذشت تاریخ انقضا ی کپسول‌ها است. کپسول‎ها بعد از گذشتن تاریخ انقضا، گازشان تخلیه شده و مواد داخل آن کلوخه یا سفت می‎شود. به همین دلیل نیاز به شارژ مجدد دارند. مورد دیگری که نمایانگر نیاز شارژ مجدد است، فرورفتگی، ضرب خوردگی و سایر آسیب‌ها به بدنه کپسول است که موجب خارج شدن گاز از درون کپسول‌ها می‌گردد. تمام این موارد  را در صورتی که ساکن مناطق شمال تهران باشید، به راحتی می‌توانید به مهار فایر بسپارید.

روش شارژ کپسول آتش نشانی در شمال تهران

روش شارژ کپسول‌های آتش نشانی بستگی به مدل و نوع کپسول‌ها دارد و در تمام مناطق تهران به صورت یکسان این عملیات شارژ انجام می‌گردد. اما به طور کلی می‌توان گفت مراحل  شارژ کپسول های آتش نشانی به طور خلاصه به صورت زیر انجام می‌شود.

 • ابتدا کپسول آتش نشانی از دستگاهی که برای شارژ آن مورد استفاده قرار می‌گیرد، جدا می‌گردد.
 • سپس درب کپسول با ابزار خاص باز شده تا مواد شیمیایی درون آن تخلیه گردد.
 • مواد شیمیایی، جدا شده و از کپسول خارج می‌شود.
 • برای شارژ کردن کپسول مواد شیمیایی جدید به آن اضافه می‌شود. برای اینکار از دستگاهی که برای شارژ کپسول آتش نشانی است، استفاده می‌شود. این دستگاه دارای مخزن است که مواد شیمیایی جدید درون آن قرار دارند. سپس با یک سری ابزار خاص این مواد به کپسول‎ها تزریق می‌شود.
 • پس از تزریق مواد شیمیایی جدید، درب کپسول ها با یک سری تجهیزات بسته می‌شود.
 • در نهایت کپسول آتش نشانی با شارژ جدید آماده استفاده است.

مناطق تحت پوشش شارژ کپسول های آتش نشانی در شمال تهران

برای اینکه بدانیم شرکت مهار فایر کدام یک از مناطق شمال تهران را جهت شارژ کپسول‌ها تحت حمایت و پوشش خود قرار داده است. به صورت مختصر در ادامه به این مناطق اشاره می‌کنیم.

پاسداران، فرمانیه، سعادت آباد، جردن، قیطریه، تجریش، الهیه، اختیاریه، نیاوران، دزاشیب، ولنجک، زعفرانیه، اقدسیه، پل رومی، ظفر، درکه، صاحبقرانیه، فرشته، گاندی، دزاشیب، محمودیه، اوین، مینی سیتی، زرگنده، آراج، جماران، دار آباد، آجودانیه چیذر، قلهک، سوهانک، لویزان، کامرانیه، فرحزاد، داوودیه، ازگل

خدمات قابل ارائه توسط مهار فایر در شمال تهران

ممکن است این سوال در ذهن شما نقش ببندد که چرا باید از شرکت ایمن مهار گستر آشیانه (مهارفایر) جهت شارژ کپسول‌های آتش نشانی در شمال تهران استفاده کنیم؟ در جواب باید گفت به دلیل ارائه یکسری خدمات منحصر به فرد می‌توانیم به این مرکز شارژ کپسول آتش نشانی در تهران اطمینان کنیم.

 • اول اینکه این مرکز با استفاده از دستگاه‎های بروز و تجهیزات اتوماتیک اقدام به شارژ کپسول‌های آتش نشانی می‌کند.
 • دوم اینکه نیروهای متخصص، کارآمد و با اخلاقی در این مجموعه فعالیت می‌کنند.
 • سوم اینکه وقت شناسی و پایبندی به اصول و مقررات، خدمات خاص این مجموعه است.
شارژ فوری کپسول آتش نشانی در شمال تهران
شارژ کپسول آتش نشانی در شمال تهران
روش شارژ کپسول آتش نشانی در شمال تهران
ایستگاه آتش نشانی در شمال تهران
برای تماس با ما کلیک کنید