شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۴

شارژ کپسول‌های آتش نشانی از فعالیت‌های بسیار مهمی است که هر چند وقت یکبار باید انجام شود. هر کپسول اطفاء حریق دارای دستگاه‌های شارژ مختلفی است که وظیفه آن بر عهده متصدیان می‎باشد. به همین دلیل در هر منطقه یا محله‌ای که زندگی می‌کنید. باید حتماً شارژ کپسول آتش نشانی تهران را به متصدی و تکنسین مخصوص آن بسپارید. این متصدیان در مراکز شارژ کپسول‌های آتش نشانی مشغول به فعالیت هستند. منطقه ۴ تهران هم دارای مراکز شارژ متعددی است که مهار فایر یکی از مراکز معتبرآن به حساب می‌آید. در ادامه مطلب در این محتوا به بررسی شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۴ تهران می‌پردازیم.

چرا شارژ به موقع کپسول‌های آتشنشانی حائز اهمیت است؟

اولین وسیله و ابزاری که در برابر آتش سوزی به خوبی می‌توانیم با آن از خود دفاع کنیم، کپسول‎های آتش نشانی هستند. اما در صورتی می‎توان با آن آتش را مهار کرد که به موقع و با رعایت کامل استانداردهای ایمنی شارژ شده باشند. تصور کنید اگر زمانی آتش‌سوزی رخ دهد و شارژ کپسول‌ها انجام نشده باشد، علاوه بر این که قادر به اطفای حریق نخواهید بود، بلکه به گسترش آن هم دامن خواهید زد. همانطور که خودروی شما برای داشتن یک رانندگی ایمن نیاز به نگهداری و تعمیر دارد، کپسول های آتش نشانی هم برای اینکه عملکرد مطلوبی در شرایط اضطراری داشته باشند، نیازمند تعمیر و نگهداری هستند. با توجه به تمام این موارد شارژ کپسول‎های آتش نشانی بسیار ضروری و مهم به نظر می‌رسد.

در چه مواردی باید نسبت به شارژ کپسول های آتشنشانی اقدام نمود؟

مراکز شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۴ تهران در مورد زمان و مواد شارژ کپسول‌ها با هم اتفاق نظر دارند. زمان لازم شارژ این کپسول‌ها به صورت زیر است.

بعد از حتی یک بار استفاده از کپسول باید نسبت به تجدید شارژ آن اقدام گردد. حتی اگر کپسول، نیمه پر باشد دیگر قدرت پرتاب و اطفای حریق را ندارد. پس باید نسبت به شارژ آن اقدام گردد.
کپسول‎های آتشنشانی را بعد از مدتی باید حتما شارژ کنید. شاید با خود بگویید که من تا به حال، از این کپسول استفاده نکرده‎ام، اما باید بدانید حتی اگر استفاده نکرده باشید باز هم کپسول نیاز به تجدید شارژ دارد.
گاهی اوقات کپسول‎های آتشنشانی بر اثر گذر زمان دچار آسیب می‌شوند. در نتیجه با کاهش فشار تخلیه در کپسول‎ها مواجه می‌شویم. پس در این زمان هم باید کپسول‌ها شارژ شوند.

شارژ کپسول آتش نشانی در تهران
شارژ کپسول آتش نشانی در تهران

شارژ فوری کپسول آتش نشانی در منطقه ۴ تهران

آتش سوزی مسئله‌ای نیست که بتوان آن را نادیده گرفت، بلکه می‌بایست حتما برای خرید و یا شارژ کپسول آتش نشانی نهایت دقت خود را به کار ببرید. کارگاه شارژ شرکت ایمن مهار گستر آشیانه (مهار فایر) به عنوان مرکز شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۴ تهران یکی از بهترین و معتبرترین مراکز برای شارژ و خرید کپسول‌های آتش نشانی است. این مرکز، خدمات شارژ را در مدت زمان کوتاهی و با فوریت تمام انجام می‌دهد.

قوانین مراکز شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۴

تمامی مراکز شارژ کپسول‌های آتش نشانی در منطقه ۴ باید از یک سری قوانین پیروی کنند. در ادامه مطلب به این قوانین اشاره می‌کنیم.

 • تمام مراکز شارژ کپسول‌های آتش نشانی به یک مدیر فنی احتیاج دارند. پس این موضوع باید در تمامی مراکز شارژ رعایت گردد.
 • پرسنل‌های مراکز شارژ، باید دوره‌های مخصوص به بازبینی و همچنین شارژ کپسول‌های خاموش کننده را دیده باشند تا بتوانند با مهارت کامل به این شغل ادامه دهند.
 • کارگاه‌های شارژ کپسول اطفاء حریق با خطرات بسیار زیادی مواجه می‌شود. به همین دلیل باید تجهیزات اطفا حریق روی زمین باشند.
 • ارتفاع مورد نظر برای قرار گیری مراکز تجهیزات آتشنشانی باید حدود ۳ متر باشد. هوای موجود در آن هم باید هر ۱۲ ساعت یکبار تهویه گردد.
 • مراکز شارژ تجهیزات آتش نشانی باید حداقل ۲۰۰ متر از مراکز بهداشتی بیمارستان‌ها و غیره فاصله داشته باشد.
قیمت شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۴
قیمت شارژ کپسول آتش نشانی

تجهیزات به کار رفته در مراکز شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۴ تهران

لوازمی که در این دسته از کارگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید دارای استانداردهای لازم باشد. در ادامه به این تجهیزات اشاره می‌کنیم.

 • به طور مثال میز و گیره پنوماتیک از ارکان اصلی کارگاه‌ها به شمار می‌آید که باید استانداردهای لازم را پشت سر بگذارند.
 • پودرهای مربوط به کپسول‌های آتش خاموش کن باید درون کارگاه‌های شارژ موجود بوده تا در مواقع نیاز از آن استفاده شود.
 • انبر پلمپ یکی دیگر از ابزار مخصوص برای باز و بسته کردن اهرم کپسول‌های خاموش کننده می‌باشد.
 • کارگاه‌های شارژ باید دارای دستگاه تخلیه پودر باشند و کلیه این تجهیزات باید مورد تایید اتحادیه باشد.
 • پمپ تزریق هم از دیگر وسایل و تجهیزات مورد نیاز کارگاه است.
 • علاوه بر تجهیزات ذکر شده باید پوشش‌هایی نظیر ماسک، دستکش، کفش و لباس مخصوص آن در کارگاه موجود باشد.

قیمت شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۴ تهران توسط مهار فایر

نرخ شارژ و پر کردن کپسول آتش نشانی متغیر است، چرا که وزن کپسول های آتش نشانی، ظرفیت و نوع کپسول‌های خاموش کننده با یکدیگر تفاوت دارند. به همین جهت، نمی‌توان قیمت ثابتی را برای آن ذکر کرد. البته توجه داشته باشید که شارژ و بازبینی خاموش کننده را باید بسیار جدی بگیرید و به مراکزی مراجعه کنید که حتما مورد تایید کلیه اتحادیه‌ها باشد.

محله‌های تحت پوشش مهار فایر جهت شارژ کپسول آتش نشانی

همانطور که می‌دانید منطقه ۴ تهران جزء مناطقی است که محله‌های بسیار زیادی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. این محله‌ها برای شارژ کپسول‎های آتش نشانی خود می‌توانند به مهار فایر مراجعه کنند. از جمله محله‎های منطقه ۴ تهران عبارتند از اوقاف، پاسداران، ضرابخانه، تهرانپارس شرقی، تهرانپارس غربی، هروی، حکیمیه، شمس آباد، مجیدیه، شمیران‌نو، علم و صنعت، قاسم آباد، نامرک، قنات کوثر، کاظم آباد، کوهسار، گلشن، لویزان مجیداباد مهران نارمک شمالی.

برای تماس با ما کلیک کنید