شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۲

کپسول‌های آتش نشانی جزء آن دسته از وسایلی هستند که در مکان‌های مختلف به عنوان خاموش کننده آتش مورد استفاده قرار می‌گیرند. به وسیله کپسول‎های آتش نشانی می توان مواد را بر روی آتش پاشید و آتش را مهار کرد. نکته بسیار مهم در استفاده از این مهارکنده‌های آتش، شارژ به موقع آنها است. در صورت بی توجهی به شارژ کسپول های آتش نشانی، با مشکلات جبران ناپذیری مواجهه خواهید شد. شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۲ تهران هم به وسیله مراکز معتبر انحام می‌شود. در ادامه مطلب به بررسی آن می‌پردازیم.

ضرورت وجود کپسول‌های آتشنشانی در ساختمان‌ها

در سال‌های بسیار دور مثلاً چند دهه قبل، هنگامی که آتش سوزی در قسمتی از ساختمان اتفاق می‌افتاد، تا زمانی که نیروهای آتش‌نشانی خودشان را به محیط برسانند، مدت زمان زیادی طول می‌کشید. همین امر موجب افزایش میزان خسارت و شدت آن می‎‎گردید. به مرور زمان، برای کاهش میزان خسارت، تصمیم بر این شد که تمام ساختمان‌ها به وسایل آتش نشانی مجهز شوند، تا از پیشروی حوادث جلوگیری شود. این ضرورت به قدری جدی است که ساختمان‌ها برای گرفتن مجوز پایان کار مجبورند تمام نکات ایمنی را برای محیط اعمال کنند. با توجه به مطالب ذکر شده وجود کپسول‌های آتش نشانی برای تمامی ساختمان‌ها، مانند ساختمان‌های مناطق دو تهران ضروری است و از الزامات ساختمان به حساب می‌آید.

شارژ فوری کپسول آتش نشانی منطقه ۲ تهران

مرکز مهار فایر یکی از مراکز معتبر ارائه دهنده خدمات شارژ کپسول‎های آتش نشانی است. این مجموعه شارژ فوری را در کوتاه‎ترین زمان ممکن به شما ارائه می‌دهد و خدمات عالی را با کمترین هزینه در نظر می‌گیرد. بهتر است به صورت ماهانه تجهیزات ایمنی مانند کپسول‌های آتش نشانی بررسی شوند تا از سالم بودن بدنه و متریال آن اطمینان حاصل کرد. زمانی که برای شارژ کپسول آتش نشانی اقدام می‌کنید، نیازی نیست که هر بار کپسول را تعویض کنید. پرسنل این مرکز، کپسول را بررسی می‌کنند، اگر سالم باشد شارژ انجام می‌شود و تنها در صورت آسیب دیدگی تعویض خواهد شد.

نحوه بررسی کپسول‌های آتشنشانی

سوالی که به کرات از مراکز شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۲ تهران پرسیده می‌شود، نحوه بررسی کپسول‌های آتش نشانی است. در جواب باید گفت باید هر ماه یا شش ماه یا حتی سالانه نسبت به بازرسی کپسول‌ها اقدام گردد. البته این مدت زمان‎ها به استفاده و یا عدم استفاده از کپسول‌ها و تاریخ انقضای آنها بستگی دارد. در ابتدا باید تاریخ انقضای روی کپسول را مشاهده کرده و پیش از رسیدن تاریخ انقضا، اقدام به شارژ کپسول‌ها نمود تا  همیشه آماده به کار باشند. همچنین بازرسی بدنه آنها هم از عوامل مهم در بررسی کپسول‌ها به حساب می‌آید. در صورت زنگ زدگی، شکستگی اهرم، آسیب بدنه و سایر اجزای کپسول آتش نشانی، بهتر است نسبت به رفع آن اقدام نمایید.

شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۲ تهران
شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۲

چه کپسول‌هایی در مراکز شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۲ تهران شارژ می‌شوند؟

کپسول‌های آتش نشانی در انواع مختلفی موجود هستند. برای شارژ آن‎ها باید محتویات آن به درستی شارژ گردد تا خللی در اطفاء حریق به وجود نیاید. در ادامه مطلب، به کپسول‌هایی که در منطقه ۲ تهران  شارژ آن‌ها انجام می‌گیرد، اشاره می‌کنیم.

کپسول آتشنشانی گازی

این کپسول‌ها برای خاموش کردن حریق‌هایی که باعث ایجاد آتش سوزی هستند و برای موادی مانند روغن‌های معدنی، ماشین آلات الکتریکی و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کپسول‌ها را می‌‌توانید در تمامی مراکز شارژ کپسول در منطقه 2 تهران شارژ نمایید.

کپسول کربن دی اکسید

این کپسول‌ها برای خاموش کردن حریق‌های کلاس c و برای آتش سوزی‌های الکتریکی و الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. علت ذکر موارد استفاده از کپسول‌های کربن دی اکسید، آن است که بدانید این نوع از کپسول برای  کدام حریق به کار برده می‌شود.

کپسول فومی

این کپسول‌ها برای خاموش کردن حریق‌های کلاس A وB  و برای موادی مانند چوب، کاغذ، پارچه پلاستیک و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند. مهار فایر در منطقه ۲ تهران شارژ این نوع کپسول را به نحو احسن انجام می‌دهد.

کپسول آتشنشانی آب و گاز تحت فشار

از این نوع کپسول برای خاموش کردن مبلمان، موکت، فرش و مواردی این چنینی استفاده می‌شود. باید این موضوع را به یاد داشته باشید که از این نوع کپسول آتش نشانی برای خاموش سازی روغن در حال سوختن  و یا سایر مواد مایع اشتعال زا استفاده نکنید. چرا که این کار باعث می‌شود اتفاقات بدتری را پیش رو داشته باشید و اصلا به خاموش سازی آتش کمک نمی‎کنید.

زمان طلایی شارژ کپسول از نظر مراکز شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۲

به طور کلی زمان طلایی برای شارژ کردن کپسول آتشنشانی بلافاصله بعد از استفاده از آن است. در واقع با این کار، اگر بعد از استفاده از کپسول به سرعت آن را شارژ کنید، در صورت مواجه مجدد با آتش با اطمینان از این کپسول استفاده خواهید کرد.

شارژ کپسول آتش نشانی منطقه دو
شارژ کپسول آتش نشانی منطقه دو

تست هیدرو استاتیک کپسول توسط مراکز شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۲ تهران

در قدم اول مخزن تحت فشار مانند سیلندر گاز، کپسول آتش نشانی و سایر تجهیزات را با استفاده از یک مایع پر می‌کنند. در این عملیات، نشت یابی اولیه با استفاده از تزریق مایع درون سیلندر فشار انجام می‌گردد. بعد از بسته شدن سوراخ تزریق اگر میزان فشار، کاهش پیدا کند، فشار ناشی از نشتی در بدنه کپسول و یا متعلقات آن است. به جای این گام شما می‌توانید از محلول آب و رنگ نیز استفاده کنید. میزان استحکام سیلندرها و کپسول آتش نشانی از روی شکل ظاهری آن هم قابل تشخیص است.  اگر کپسول آتشنشانی شما دارای خوردگی، ضربه و غیره بود، باید در اسرع وقت نسبت به تعویض آن اقدام نمایید. در گام کنترل کیفیت نیز محصولات تولید شده در کارخانه از نظر برخی از پارامترها، مورد آزمایش قرار می‌گیرد. تست هیدرواستاتیک از جمله این آزمایشات است.

قیمت شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۲ تهران

همانطور که می‌دانید کپسول‌های آتش نشانی در انواع مختلفی هستند، همچنین محتویات داخل آنها هم با هم متفاوت است. به همین دلیل هزینه شارژ آن‌ها متفاوت خواهد بود. هر چقدر  کپسول‌ها بزرگتر باشند، قطعا محتویات مصرفی آنها هم بیشتر خواهد بود. پس تعرفه قیمتی بالاتری برای شارژ دارند. کیفیت مواد به کار رفته در کپسول هم متفاوت است. مرکز مهار فایر از مواد با کیفیت و مرغوب در شارژ کپسول استفاده می‌کند اما در عین حال قیمت‎های مناسبی را به مشتریان ارائه می‌دهد. در حالت کلی هزینه شارژ کپسول‌های آتش نشانی از نرخ اتحادیه شارژ کپسول‌های آتشنشانی پیروی می‌کند.

محله‌های تحت پوشش مهار فایر در منطقه ۲ تهران

منطقه دو تهران یکی از مناطق شهرداری تهران به حساب می‌آید. این  منطقه خود دارای محله‌های فراوانی است. در ادامه به صورت مختصر به این محله‌ها اشاره می‌کنیم. مهار فایر تمام این محله‌ها را جهت شارژ کپسول‌های آتشنشانی تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

این محله‌ها شامل آریاشهر، شهرآرا، گیشا، شهرک ژاندارمری، شهرک غرب،  سعادت آباد، فرحزاد، طرشت، مرزداران، همایونشهر، صادقیه، شهرک غرب، تهران ویلا، برق آلستوم، توحید، پرواز شرقی، پردیسان، تیموری، شهرک آزمایش، درختی، شهرک قدس، شهرک هما، مدیریت، شهرک مخابرات، کوی نصر و کوهسار می‌گردد.

برای تماس با ما کلیک کنید