شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۵

امروزه برخی از افراد گمان می‌کنند شارژ کپسول آتش نشانی امکان پذیر نیست و این دستگاه‌ها یکبار مصرف هستند. این تفکر اشتباه است. کپسول آتش نشانی با هر رنگ و مدلی قابل شارژ است. در هر منطقه از تهران که زندگی می‌کنید، قابلیت شارژ آن در محله شما با وجود مراکز شارژ کپسول آتش نشانی وجود دارد. در این نوشته به شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۵ تهران و معرفی یک مرکز معتبر برای این کار در این منطقه پرداخته‌ایم.

اصولاً به عنوان بخشی از برنامه جامع ایمنی در برابر آتش سوزی، در کسب و کار شما بدون شک چند کپسول در اطراف ساختمان تعبیه می‌شود. در حالی که دیدن آنها ممکن است به شما آرامش خاطر بدهد، اما اگر آنها شارژ مجدد نشده باشند، هیچ دلیلی برای آرامش خاطر شما وجود نخواهد داشت و هر لحظه ممکن است افراد حاضر ساختمان با یک آتش سوزی غافلگیر شوند. پس با شارژ کردن کپسول آتش نشانی اجازه نخواهید داد حریق گسترش یافته و خسارت‌های جانی و مالی برای خود، خانواده و دوستانمان پیش آید.

اهمیت شارژ کپسول های آتش نشانی

برخی از افراد بعد از چندین بار استفاده از کپسول آتش نشانی آن را شارژ نمی‌کنند اما باید این نکته را مد نظر داشته باشند که کپسول آتش نشانی بعد از چند بار استفاده، دیگر قدرت پرتاب اولیه را ندارد. البته همیشه کپسول آتش نشانی با تجدید شارژ دوباره مثل روز اول نمی‌شود، چه بسا در حین استفاده دچار ضرب دیدگی یا خرابی گردد. در صورت خرابی کپسول آتش نشانی، باید به فکر کپسول جدید باشید. البته در کارگاه‌های تست و تجدید شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۵ خدمات دیگری همانند تعمیرات نیز ارائه می‌گردد. با مراجعه به این کارگاه‌ها می‌توانید کپسول‌های خود را تعمیر و شارژ کنید.

طریقه شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۵

کپسول آتش نشانی باید در یک پروسه زمانی مدام مورد بررسی و بازرسی قرار گیرد. در هنگام شارژ این کپسول‌ها، حتماً تست هیدرواستاتیک برای خاموش کننده خود انجام دهید. این کار به معنای پر کردن مجدد کپسول با عامل مناسب مهار کننده آتش یا در برخی موارد تخلیه کامل مواد خاموش کننده و دوباره پر کردن آن است. شرکت مهار فایر با تایید سازمان آتش نشانی تهران، تجهیزات، ملزومات و دانش لازم را جهت شارژ در اختیار دارد. در ابتدای این کار تمام مواد و متریال باقی مانده در کپسول تخلیه می‌گردد. سپس عامل اطفاء حریق درون کپسول پر می‌شود و تمام هوای باقیمانده داخل کپسول تحت فشار قرار می‌گیرد تا در صورت بروز آتش سوزی عملکرد مناسب داشته باشد.

شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۵
شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۵

نحوه تشخیص زمان مناسب شارژ کپسول‌ها

همه مراکز شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۵ تهران، رویه یکسانی را جهت تشخیص زمان شارژ کپسول های آتش نشانی در نظر گرفته‌اند. در ادامه مطلب به نحوه تشخیص زمان لازم جهت شارژ این کپسول‌ها اشاره می‌کنیم.

  • بعد از استفاده از کپسول باید نسبت به تجدید شارژ آن اقدام گردد. اگر کپسول نیمه پر باشد، دیگر قدرت پرتاب اولیه را نخواهد داشت. کپسول آتش نشانی باید هنگام استفاده قدرت بالایی داشته باشد تا فرد بدون نزدیک شدن به آتش آن را خاموش کند. نحوه شارژ کپسول آتش نشانی در فشار پرتاب تاثیر بسزایی دارد.
  • کپسول آتش نشانی را بعد از مدتی حتماً شارژ کنید. شاید با خود بگویید که من از این کپسول استفاده نکرده‌ام، اما باید بگوییم کپسول آتش نشانی باید هر چند وقت یکبار تجدید شارژ گردد. اگر می‌خواهید کمتر کپسول خود را شارژ کنید، می‌توانید کپسول آتش نشانی خشک بخرید. این کپسول‌ها دوره یکساله تجدید شارژ دارند.
  • در بسیاری مواقع کپسول آتش نشانی به دلیل گذر زمان خراب می‌گردد. همین خرابی باعث کاهش فشار تخلیه در کپسول آتش نشانی خواهد شد و باید هر چه سریعتر در صورت دیدن این خرابی اقدام به شارژ گردد.

منظور از تاریخ مصرف کپسول آتش نشانی چیست؟

هر کپسول آتش نشانی دارای تاریخ مصرف است. فراموش نکنید که تاریخ مصرف تمام کپسول‌ها با هم یکسان نیست. تاریخ مصرف یا انقضای هر کپسول روی کارتی درج شده و سپس روی کپسول‌ها قرار داده می‌شود. از طرف دیگر، ممکن است شما تاریخ آخرین مرتبه شارژ کپسول را فراموش کرده باشید و یا برچسب یا کارت حاوی اطلاعات آن را گم کرده باشید. لذا در چنین شرایطی از طریق توجه به محدوده تعیین شده عقربه مانومتر و از طریق تست فیزیکی کپسول می‌توانید زمان شارژ آن را به راحتی تشخیص دهید.

شارژ فوری کپسول آتش نشانی منطقه ۵ تهران

تهران به عنوان پایتخت ایران، جزء شهرهای پرجمعیتی است که ساخت و ساز در آن رواج بالایی دارد. از این رو پیدا کردن مراکز و شرکت‌های معتبر کپسول آتش نشانی و خدمات شارژ کپسول که تجهیزات مربوط به آن را نیز داشته باشد، برای افراد مشکل است. یکی از شرکت‌های معتبر که در زمینه شارژ کپسول‌های آتش نشانی فعالیت دارد، شرکت ایمن مهار گستر آشیانه (مهار فایر) است. این مجموعه با پرسنلی آموزش دیده و روش‌های استاندارد و اصولی، انواع کپسول‌های آتش نشانی را شارژ می‌کند. در واقع در هر محله از منطقه ۵ که باشید با یک تماس می‌توانید تمام خدمات مربوط به کپسول آتش نشانی خود را دریافت کنید. شارژ کپسول آتش نشانی باید با تجهیزات پیشرفته و توسط افراد ماهر انجام شود تا در حین استفاده از عملکرد مناسبی داشته باشد. شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۵ توسط مهار فاریر بهترین انتخاب است تا در کوتاه‌ترین زمان و با بهترین روش، انواع کپسول آتش نشانی را شارژ کنبد .

قیمت شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۵ تهران
قیمت شارژ کپسول آتش نشانی

ویژگی‌های مراکز شارژ کپسول

هر کدام از مراکز شارژ کپسول در این منطقه ۵ از تهران به خصوص مهار فایر دارای ویژگی‌هایی جهت شارژ کپسول شما هستند که در ادامه به صورت تیتروار به آنها اشاره می‌کنیم.

  • مورد تایید اتحادیه بودن: اتحادیه و صنف شارژ کپسول آتش نشانی، این مجموعه را تحت حمایت و پشتیبانی قرار می‌دهد.
  • دوستدار محیط زیست بودن: از دیگر ویژگی‌های این مجموعه، دوستدار محیط زیست بودن آن است، زیرا فاقد مواد سمی و برگشت ناپذیر است.
  • استفاده از مواد استاندارد: این مراکز از مواد با کیفیت و مرغوبی جهت شارژ کپسول‌ها استفاده می‌کنند.
  • تحویل فوری: با دارا بودن سرویس حمل و نقل، آمادگی تحویل فوری کپسول‎های شارژ آنشنشانی در محل وجود دارد.
  • مشاوره رایگان: کارشناسان مهار فایر آماده ارائه مشاوره رایگان قبل از انجام شارژ کپسول‌های آتش نشانی به شما مشتریان محترم می‌باشد.

قیمت شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۵ تهران

پس از پی بردن به اهمیت شارژ کپسول آتش نشانی، اطلاع از  قیمت شارژ محصول سوال بعدی هر فرد است. در واقع افرادی که از کپسول‌های آتش نشانی استفاده می‌کنند، باید از تعرفه‌های شارژ انواع کپسول آتش نشانی مطلع باشند. کپسول آتش نشانی، انواع مختلفی دارد که بسته به ظرفیت، مدل و غیره با روش‌ها و مواد مختلف شارژ می‎گردد، زیرا قیمت شارژ کپسول آتش نشانی ثابت نیست و بسته به عوامل مختلفی دچار نوسان می‌گردد.

قیمت شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۵ را سازمان آتش نشانی با توجه به مشخصات کپسول تعیین می‌کند که مراکز انجام شارژ قیمت دستمزد تکنسین، هزینه حمل و نقل و غیر را به آن اضافه می‌نمایند. به طور کلی قیمت شارژ کپسول آتش نشانی منطقه ۵ در بسیاری از شرکت‌ها یکسان و طبق تعرفه سازمان آتش‌نشانی است. برای اطلاع از قیمت شارژ کپسول‌ها می‌توانید مجموعه مهار فایر را که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت دارد به کمک گرفته و قیمت دقیق را از این مجموعه جویا شوید.

محله‌های تحت پوشش مهار فایر جهت شارژ کپسول آتش نشانی در منطقه پنج تهران

همانطور که می‌دانید منطقه ۵ تهران جزء مناطقی است که محله‌های بسیار زیادی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. این محله‌ها برای شارژ کپسول‌های آتش نشانی خود می‌توانند به مهار فایر مراجعه کنند. مهمترین محله‌های این منطقه از تهران عبارتند از: پونک، آریا شهر، مهران، شهران، فرحزاد، جنت آباد، باغ فیض، کن و سولقان، سردارجنگل، شهرک اکباتان، شهرک آپادانا، اشرفی اصفهانی، بلوار جنت آباد، بلوار شهر زیبا، بلوار فردوس، دهکده المپیک، شهرک نفت، بلوار کوهسار، بلوار شاهین، بلوار تعاون، بلوار انصار المهدی، بلوار سیمون، بلوار سازمان آب، فلاح زاده بلوار لالله، نیروگاه، جنت آباد شمالی اندیشه، شهران شمالی، شهرک شاهین، شهران جنوبی

برای تماس با ما کلیک کنید